Úvod - Aktuality - Hudební festival Za poklady Broumovska

Hudební festival Za poklady Broumovska

Email Tisk PDF

5. ročník hudebního festivalu Za poklady Broumovska nabídne Margitu, Ženatého, Kasíka i Koubkovou

Od soboty 3. července do soboty 4. září se každý sobotní podvečer rozezní jeden z deseti unikátních barokních kostelů na Broumovsku hudbou starých mistrů i současných autorů. Vedle mladých umělců, laureátů prestižních hudebních cen, nabídne také koncerty umělců zvučných jmen, jako je tenorista Štefan Margita, houslista Ivan Ženatý, klavírista Martin Kasík nebo jazzová zpěvačka Jana Koubková. Koncerty začínají vždy v 18.00 hodin, vstupné je dobrovolné.

zp_banner 

Stejně jako v předchozích letech nabídne festival i letos celkem 10 koncertů, na devíti z nich zazní klasická hudba, jeden bude patřit jazzu. První festivalový koncert bude v sobotu 3. července hostit klášterní kostel sv. Vojtěcha v Broumově, kde zazní hudba v podání klarinetového Five Start kvartetu s prof. Jiřím Hlaváčem, členem čestné rady festivalu. Tradičně je jeden festivalový večer věnován jiné než klasické hudbě. Nejen milovníky jazzu a skvělého zpěvu určitě přiláká formace Théa v čele se zpěvačkou  Janou Fabiánovou a s hostující jazzmankou Janou Koubkovou (sobota, 31. července). Mladé výrazně taletované hudebníky bude na festivalu reprezentovat například maďarská flétnistka Timea Acsai, laureátka Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro, která společně s klavíristou Josefem Gaborem vystoupí  v sobotu 17. července v kostele sv. Anny ve Vižnově. Závěrečný koncert bude patřit slavnému českému tenoristovi Štefanu Margitovi, který vystoupí v kostele sv. Máří Magdalény v Božanově (sobota, 4. září).  (Úplný program festivalu naleznete pod textem tiskové zprávy a v přiloženém jpg souboru.)  www.zapoklady.broumovsko.cz

Koncerty začínají  v 18.00 hodin. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude využit na péči o kostely  tzv. broumovské skupiny.

„Dramaturgie festivalu vychází podobně jako v jeho minulých ročnících především z přání pořadatelů prezentovat v regionu Broumovska špičkovou klasickou hudbu v podání těch nejlepších interpretů. Jednou z podmínek, které jsou při přípravě programu konzultovány s účinkujícími, je zařazení jedné barokní skladby do programu večera tak, aby korespondovala s „geniem loci“ místních kostelů Dietzenhoferovské skupiny,“ říká dramaturgyně festivalu Tereza Kramplová. „Další ambicí festivalu je představit v regionu mladé začínající špičkové umělce, často vítěze mezinárodních soutěží, a připravit i bonbónek pro publikum, kterým je vždy hostování nějaké hudební hvězdy. V minulých ročnících to byl například Pavel Šporcl, letos na Broumovsko zavítá tenorista Štefan Margita,“dodává dramaturgyně.

„Festival se s každým rokem posune o krok dál. Společně s Českým rozhlasem vydáváme nahrávku loňského jazzového koncertu otce a syna Růžičkových. Rádi bychom také nabízeli bohatý program zejména pro mladé hudebníky z Královéhradeckého kraje, časem i z celé České republiky. První vlaštovkou je letošní hudební dílna s jazzovou zpěvačkou Janou Koubkovou,“ říká Jan Školník, ředitel Agentury pro rozvoj Broumovska, která je organizátorem festivalu. Hudební dílna s Janou Koubkovou je určena pro děti od 6 do 12 let. „Účast na hudební dílně nabízíme dětem prostřednictvím základních škol a organizátorů mimoškolních aktivit,“ říká výkonná ředitelka festivalu Marcela Lillingová.

Festival Za poklady Broumovska se během pěti let stal kulturní událostí oblíbenou nejen mezi jeho návštěvníky, ale také vystupujícími umělci. „Návštěvnost festivalu rok od roku narůstá,“ říká Jan Školník, ředitel Agentury pro rozvoj Broumovska, která festival organizuje. „Vloni koncerty navštívily více než tři tisícovky lidí,“dodává. Skvělou atmosféru koncertů v krásném prostředí barokních kostelů zaplněných pozornými posluchači oceňují i sami hudebníci: „Toto místo a tento den nám zůstane už napořád v paměti. Bude to pro nás inspirace na dlouhé časy,“ řekli po svém loňském koncertu otec a syn Růžičkovi, jejichž festivalové vystoupení právě v těchto dnech vydává Radioservis a.s. ve spolupráci Českým rozhlasem Hradec Králové a Agenturou pro rozvoj Broumovska.

Hudebními partnery festivalu jsou mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro a Concertino Praga. Generálním partnerem je již tradičně společnost Veba, textilní závody a.s., hlavním partnerem Zdravotní pojišťovna METAL-ALIANCE. Partnery festivalu jsou Raiffeisen - Leasing Real Estate, s.r.o.,  Česká spořitelna, a.s., město Broumov, Benediktinské opatství sv. Václava v Broumově, Podnikatelský klub Broumovska, Dobrovolný svazek obcí Broumovsko a Maďarské kulturní středisko. Nad festivalem počínaje letošním rokem převzala trvalou záštitu Rada Královéhradeckého kraje.

Mediálními partnery se stali Český rozhlas Hradec Králové, Český rozhlas Vltava, Týdeník Rozhlas a Mladá fronta DNES.

Pro více informací kontaktujte:

Markéta Hlavicová, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 603 28 36 26

Program 5. ročníku hudebního festivalu Za poklady Broumovska

 

Sobota 3. července

Broumov, kostel sv. Vojtěcha

Five star kvartet s Jiřím Hlaváčem

(klarinety)

 

Sobota 10. července

Heřmánkovice, kostel Všech svatých

Josef Kekula, Jan Pěruška, Petr Hejný

(housle, viola, violoncello)

 

Sobota 17. července

Vižňov, kostel sv. Anny

Timea Atcsai (flétna), Josef Gabor (klavír)

 

Sobota 24. července

Zdoňov, kostel Nejsvětější Trojice

Jana Boušková (harfa)

 

Sobota 31. července

Otovice, kostel sv. Barbory

Jana Fabiánová Quartet, Jana Koubková (zpěv)

 

Sobota 7. srpna

Vernéřovice, kostel sv. Michaela

Martin Kasík (klavír)

 

Sobota 14. srpna

Šonov, kostel sv. Markéty

Bohuslav Matoušek (viola), Pavel Saidl (kytara)

 

Sobota 21. srpna

Martínkovice, kostel sv. Jana a Jiří

Ivan Ženatý (housle), Michal Mašek (klavír)

 

Sobota 28. srpna

Ruprechtice, kostel sv. Jakuba Většího

Juventus Collegium

 

Sobota 4. září

Božanov, kostel sv. Máří Magdalény

Štefan Margita (zpěv), Katarina Bachmann (klavír)

 

Meziobecní spolupráce

DSO Broumovsko se zapojilo do projektu Svazu měst a obcí ČR „Podpora meziobecní spolupráce"

Podpora KHK

Projekty „DSO Broumovsko“ a "Malé letní dovádění pro dospělé a pro děti" byly podpořeny z rozpočtu Královéhradeckého kraje v rámci dotačního titulu Program obnovy venkova.

logo_khk

Péče o zeleň

KOMUSENELENI_-_banner_160x600pix


Kontakt

adresa:
DSO Broumovsko
Klášterní 1
550 01 Broumov

dsobroumovsko@broumov.net

tel.: +420 491 810 020

Karel Rejchrt - předseda
tel.: 723 913 796
Eva Pichová - účetní
tel.: 602 854 783
Yvona Eliášová - koordinátorka
tel.: 608 703 558
 
Projekt meziobecní spolupráce
Hana Colby
tel.: 777 694 393
Martina Tauchmanová
tel: 775 761 001
Yvona Eliášová
tel.: 608 703 558