Úvod

Meziměstské divadelní hry 2013

Email Tisk PDF

MDH2013

 

4. ročník Malého letního dovádění - video

Email Tisk PDF

 

4. ročník Malého letního dovádění

Email Tisk PDF

Čtvrtý ročník letní každoročně pořádané sportovně – kulturní akce se letos konal v sobotu 22. června 2013 od 14,00 hodin na hřišti v Otovicích. Letošním pořadatelem byl loňský vítěz – MAS Broumovsko + společně s obcí Otovice, která se umístila na druhém místě. Akce se jako každoročně konala ve znamení dne plného her, legrace, zábavy, dobrého jídla, který byl ukončen koncertem dívčí rockové skupiny The Apples.

Celý den se nesl ve znamení olympijských her. Na počátku družstva složená ze zástupců jednotlivých obcí nastoupila v uvítacím ceremoniálu, při kterém byl zapálen oheň her Malého letního dovádění. Po uvítání všech zúčastněných starostou pořadatelské obce Otovice Petrem Novákem a předsedou DSO Broumovsko Karlem Rejchrtem byly zahájeny soutěže v netradičních disciplínách - skákání v pytli, přehazování PET lahví přes volejbalovou síť, týmové nesení míčku na provázcích zhruba 3 m dlouhých po překážkové dráze, chůze na chůdách, lyžování ve dvojicích a prolézačka, převážení jednoho člena družstva v pekáči pomocí lana a prusíků. Zápolení od počátku doprovázel soutěživý duch, týmy bojovaly ze všech sil a byly povzbuzovány návštěvníky a rodinnými příslušníky. Soutěžící a návštěvníky pozdravila také bývalá poslankyně Sněmovny a viceprezidentka Nejvyššího kontrolního úřadu ČR Zdeňka Horníková.

Po ukončení veškerého zápolení se družstva opět sešla při slavnostním nástupu a starosta pořadatelské obce Otovice Petr Novák a předseda DSO Broumovsko Karlem Rejchrtem všem soutěžícím poděkovali za maximální nasazení v soutěžích a fair play hru a začala nejnapínavější chvíle celého odpoledne – vyhlášení výsledků.

Zvítězilo každé ze 14 zúčastněných družstev obcí Adršpach, Božanov, Broumov, Heřmánkovice, Hejtmánkovice, Hynčice, Jetřichov, Křinice, Martínkovice, Meziměstí, Otovice, Šonov, Teplice nad Metují a Vernéřovice. Ceny všem předali hejtman Královéhradeckého kraje pan Lubomír Franc předseda Dobrovolného svazku obcí Broumovska Karel Rejchrt a starosta pořádající obce Otovice Petr Novák společně se členkami MAS Broumovsko. Na pomyslných stupních vítězů stanuli - první místo obec Božanov, druhé místo obec Heřmánkovice, třetí místo obec Křinice. Vítězové si odnesli putovní pohár a tradiční cenu, kterou od začátku her je hrnec plný nakládaných utopenců.

Pořadatelské obci patří velký dík za perfektní zázemí a skvělé občerstvení. O zvukovou pohodu se postaral pan Zdeněk Hajpišl a celou akci provázeli moderátoři pan Petr Cirkl a Pavla Hajpišlová. Je také potřeba vyzdvihnout sponzory, kterými byli VEBA Broumov, Lesní společnost Broumov Holding, Broumovské stavební sdružení, Prikner – tepelné zpracování kovů, ČEKO IMPORT a ELMON.

Na závěr se konal koncert dívčí rockové kapely The Apples, při které si někteří soutěžící a diváci i zatančili.

Podle pravidel by se měl další ročník Malého letního dovádění konat na území vítěze. Protože obec Božanov už Malé letní dovádění pořádala, jeho organizace se v roce 2014 ujme obec Heřmánkovice. Už dnes se těšíme na další ročník Malého letního dovádění, které opět přinese příjemně strávené odpoledne a nezapomenutelné zážitky.

 

Děje se

Aktuální zpravodajství z Broumovska

Už jste se někdy ocitli v pekle?

Už jste se někdy ocitli v pekle?

Pokud ne a chcete vidět, jak to tam vypadá, tak nesmíte chybět na koncertě Adama Bomba. Ten se koná ...

Bruneta po ránu, blondýna večer

Bruneta po ránu, blondýna večer

"Uvařím si kávu. Kopec kávy. Hustou, silnou, vroucí, krutou, sprostou. Životní šťávu unavených..." c...

Tanec sv. Markéty

Tanec sv. Markéty

Vystoupení zpěvačky s uměleckým jménem Vladivojna La Chia je vždy spojené s něčím speciálním. Tentok...

MAS Broumovsko+ podpořila obnovu dřevěného kostela Panny Marie v Broumově

MAS Broumovsko+ podpořila obnovu dřevěného kostela Panny Marie v Broumově

Mezi jednu z oblastí, které MAS Broumovsko+ podporuje, patří obnova kulturního dědictví. V současné ...

Vítězství Police patří synovi předsedy oddílu

Vítězství Police patří synovi předsedy oddílu

V sobotu se předsedovi fotbalového oddílu Karlu Klimešovi narodil syn Štěpán. Hned druhý den mu poli...

  •  

Vyhledávání

Meziobecní spolupráce

DSO Broumovsko se zapojilo do projektu Svazu měst a obcí ČR „Podpora meziobecní spolupráce"

Podpora KHK

Projekty „DSO Broumovsko“ a "Malé letní dovádění pro dospělé a pro děti" byly podpořeny z rozpočtu Královéhradeckého kraje v rámci dotačního titulu Program obnovy venkova.

logo_khk

Péče o zeleň

KOMUSENELENI_-_banner_160x600pix


Kontakt

adresa:
DSO Broumovsko
Klášterní 1
550 01 Broumov

dsobroumovsko@broumov.net

tel.: +420 491 810 020

Karel Rejchrt - předseda
tel.: 723 913 796
Eva Pichová - účetní
tel.: 602 854 783
Yvona Eliášová - koordinátorka
tel.: 608 703 558
 
Projekt meziobecní spolupráce
Hana Colby
tel.: 777 694 393
Martina Tauchmanová
tel: 775 761 001
Yvona Eliášová
tel.: 608 703 558